Aktualno?ci O forum Projekty Galeria O Kenii Us3ugi Kontakt Wersja angielska Strona g3ówna
 

 

 

KARIBU KENYA 2006

W tym roku- aby zwiększyć efektywność naszych wysiłków- KPF zdecydowało się na rozszerzenie formuły Tygodnia Kenijskiego w KARIBU KENYA 2006 składającego się z kilku różnych przedsięwzięć. Koncentrując się na poszerzeniu kenijsko-polskich relacji ekonomicznych, turystycznych, politycznych i kulturalnych, pracujemy nad następującą listą wydarzeń, które będą miały miejsce w ramach Karibu Kenya 2006:

Kenijczycy w Warszawskim Maratonie- KPF na mecie (17 Wrzesień 2006)

Od 2004 roku kenijscy atleci przybywali do Polski aby trenować w Klubie sportowym „Zawisza” w Bydgoszczy i uczestniczyć w wielu konkurencjach biegowych . Osiągnęli już wiele sukcesów wygrywając większość wyścigów. W tym roku również będą uczestniczyć w Warszawskim Maratonie. KPF udzieli im wsparcia poprzez zaproszenie Kenijczyków mieszkających w Polsce do udziału w pikniku, który odbędzie się przy linii mety. Będzie to wspaniała okazja aby zaprezentować kolory Kenii w Warszawie i oficjalnie zapoczątkować projekt Karibu Kenya 2006.

„Cel podróży- Kenia”. Warsztaty podczas trwania TT Warsaw( 21-23 Wrzesień 2006)

Po raz trzeci temat Kenii będzie wyraźnym akcentem na największych targach turystyczno- handlowych Tourism Tour Trade w Polsce- TT Warszawa 2006. Warsztaty będą przeznaczone dla polskich agencji turystycznych aby zachęcić je do zwrócenia uwagi na Kenię jako wspaniały kierunek rozwoju dla młodego, polskiego rynku turystycznego. Ponadto zorganizujemy szereg spotkań z najważniejszymi instytucjami turystycznymi, liniami lotniczymi i biurami podróży aby wypracować polsko- kenijską strategię rozwoju turystyki.

Kenia w poskich mediach- szereg telewizyjnych/ radiowych/ (Wrzesień- Grudzień 2006) prasowych wystąpień

KPF zauważyło rosnące zainteresowanie polskich mediów Kenią. Chcielibyśmy pogłębić to zainteresowanie poprzez zaproszenie znaczących kanałów telewizyjnych (TVP 2, TVP 3), stacji radiowych ( „Zett”, „Jazz”, „Tok Fm”) i prasy( „Gazeta Wyborcza”, „National Geographic”) do stworzenia programów na temat kenijskiej kultury, natury znanych osobistości i relacji Kenii z Polską.

Wycieczka edukacyjna KWS- szkoły, warszawskie ZOO, TV (Wrzesień- Grudzień 2006)

Za kilka miesięcy KPF będzie gościć w Warszawie Kenya Wildlife Service. Będzie to wyjątkowa okazja dla polskiego Ministerstwa Środowiska, Wydziału Środowiska Uniwersytetu Warszawskiego i dla warszawskiego ZOO aby usłyszeć o doświadczeniu Kenya Wildlife Service w zakresie „zielonej polityki”, ochrony środowiska i różnorodności biologicznej kenijskiej ziemi. To również pomoże w ustanowieniu bliższych kontaktów pomiędzy polskimi i kenijskimi naukowcami.

Kenijsko-polski Ekonomiczny Okrągły Stół- edycja warszawska (Wrzesień- Grudzień 2006)

W następstwie Business Round Table obradującego podczas Dni Polskich w Nairobi (Maj 2006) zorganizujemy Kenijsko-polski Ekonomiczny Okrągły Stół w Warszawie. Celem tego wydarzenia, organizowanego we współpracy z Radą Promocji Eksportu będą analizy na przyszłość i rozwój dróg dla poprawy handlu i inwestycji pomiędzy obydwoma krajami.

Inauguracja drugiego roku bezpośrednich lotów czarterowych do Mombasy (Październik/Listopad 2006)

Na przełomie października i listopada 2006 rozpocznie się druga tura bezpośrednich lotów czarterowych pomiędzy Warszawą i Mombasą. Aby zaingerować to wydarzenie przygotowujemy konferencję prasową na temat Kenii i jej atrakcji dla polskiego rynku turystycznego i inwestorów biznesowych.

Kenia w Warszawskim Muzeum Etnograficznym (Wrzesień- Grudzień 2006 )

KPF pracuje z Warszawskim Muzeum Etnograficznym(WEM) aby przygotować kenijską wystawę na dorocznych Targach Wyrobów Etnicznych organizowanych w centrum Warszawy przez WEM. Podczas tego wydarzenia Polacy będą mieli możliwość nabycia kenijskich ciekawostek posłuchać kenijskiej muzyki i wziąć udział w grach i zabawach. W grudniu podczas inauguracji Wystawy Sztuki Afrykańskiej, KPF będzie uczestniczyć w tej ceremonii poprzez sprawowanie patronatu i prezentowanie materiałów dotyczących Kenii.

Wystawa fotograficzna w różnych sceneriach (Wrzesień- Grudzień 2006)

KPF ma zamiar zaprosić różnych polskich artystów, pisarzy i fotografów do wystawienia ich prac w czasie trwania wszystkich wydarzeń Karibu Kenya 2006

Wykłady na temat Kenii w polskich szkołach średnich (Wrzesień-Grudzień 2006)

Rozpoczynamy program edukacyjny na temat socjalnych, kulturalnych i językowych aspektów w Kenii co będzie zaprezentowane i przedyskutowane w szkołach w każdym województwie Polski. Naszym celem jest przedstawienie Kenii młodzieży, ukazanie im kenijskiej różnorodności i wywołanie ich zainteresowanie Kenią. Uważamy, że projekt ten jest ważnym krokiem w budowaniu długotrwałego wzajemnego zrozumienia kultur.

Kampania 1000 billboardów o Kenii (Styczeń 2007)

KPF zamierza wystąpić w styczniu 2007 roku z kampanią umieszczenia 1000 billboardów na temat Kenii w każdym większym mieście w Polsce. KPF urzeczywistni ideę unaocznienia kenijskiej obecności w Polsce.

Jesteśmy pewni, że te wydarzenia będą oznaczać istotne kroki naprzód w zbliżeniu obydwu państw. Chcielibyśmy zaprosić Państwa do przyłączenia się do projektu Karibu Kenya 2006, podzielenia się swoimi opiniami na jego temat i zainspirowania nas swoimi pomysłami, planami, sugestiami i wsparciem.KARIBU KENYA !

« powrót