Aktualności O forum Projekty Galeria O Kenii Usługi Kontakt Wersja angielska Strona główna
 

 

 

KENIJSCY BIEGACZE STARTUJĄ W 27 MARATONIE WARSZAWSKIM

Organizatorzy Maratonu Warszawskiego - najważniejszego wydarzenia Warszawskiego Festiwalu Biegowego, który odbędzie się w dniach 16-18 września 2005 Warszawie - potwierdzili udział 2 kenijskich zawodników w tegorocznym biegu. W tym roku Kenię reprezentować będą Simon Mruga i Richard Rotich, którzy zaliczani są do grupy faworytów maratonu.

Maraton Warszawski należy do najstarszych imprez sportowych we naszym kraju - odbywa się nieprzerwanie od 1979 roku. Trasa 27 już maratonu prowadzić będzie m.in. przez Trakt Królewski, Starówkę i ulicę Marszałkowską, z metą na Podzamczu. Organizatorzy spodziewają się rekordowej liczby aż 2500 osób. Do startu w 27 Maratonie Warszawskim dotychczas zgłosiły się już osoby z 6 kontynentów i 30 krajów. Najwięcej jest zawodników z Polski, drudzy w kolejności są biegacze z Niemiec i z Wielkiej Brytanii. Przedstawiciele najbardziej odległych zakątków świata przybędą z Australii, Kanady, Panamy i Japonii.

Warszawski Festiwal biegowy to nie tylko maraton. W ciągu trzech wrześniowych dni odbędzie się też wiele ciekawych imprez towarzyszących m.in. wieczór z gwiazdami, sztafeta maratońska Ekiden, Pasta Party oraz konkurs dla młodzieży szkolnej wyłaniający Mistrza Kibicowania. Wydarzenia te będą miały zarówno charakter sportowy, jak i rozrywkowy.

W ramach wsparcia dla kenijskich biegaczy, w dniu biegu maratońskiego (niedziela 18 września 2005) członkowie i sympatycy Forum zgromadzą się na mecie na Podzamczu przy Wisłostradzie, żeby zagrzewać do walki zawodników, a szczególnie dopingować startującym Kenijczykom i Polakom. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnego kibicowania o godzinie 10:30 na Podzamcze, w opilcy mety. Zbiórka pod banerem Forum Kenijsko-Polskiego.

Więcej informacji o Maratonie Warszawskim www.maratonwarszawski.pl

« powrót