Aktualności O forum Projekty Galeria O Kenii Usługi Kontakt Wersja angielska Strona główna


8.09.2005
Sesja naukowa "Afryka kontynenet XXI wieku", Warszawa

08-10.09.2005
Festiwal Kultur Świata, Gdynia

13.09.2005
Otwarcie wystawy zdjęć Kazimierza Zagórskiego, Warszawa

15.09.2005
Konferencja prasowa "ROK 2006 - Rok Odwiedzn Kenii", Warszawa

16-18.09.2005
27 Maraton Warszawski

16-30.09.2005
Przegląd francuskojęzycznych filmów afrykańskich LUNAFRICA, Warszawa, Łódź

19-25.09.2005
II Tydzień Kenii, Warszawa

 

SPONSORZY:

 

WAŻNE SPOTKANIA - SIERPIEŃ 2005

Ministerstwo Gospodarki i Pracy - spotkanie z przedstawicielami Departamentu Inwestycji Zagranicznych i Promocji Eksportu oraz Departamentu Międzynarodowej Współpracy Dwustronnej.

5 sierpnia 2005 - Wspólnie z Ambasadorem RP w Kenii, panem Wojciechem Jasińskim, w czasie jego pobytu w Polsce, wiceprezes Forum - Robert Zduńczyk odbył dwa spotkania w Ministerstwie Gospodarki i Pracy z panem Piotrem T. Ciećwierzem, Dyrektorem Departamentu Inwestycji Zagranicznych i Promocji Eksportu i panem Cezariuszem Kwaterskim - Zastępcą Dyrektora Departamentu Międzynarodowej Współpracy Dwustronnej. Celem spotkań było przedstawienie dorobku i planów Forum oraz omówienie możliwości włączenia się Forum do praktycznej realizacji celów Ministerstwa w zakresie intensyfikacji kontaktów gospodarczych między Polską i Kenią. Robert Zduńczyk zaprezentował również plany utworzenia Izby Gospodarczej Polska-Afryka Wschodnia, która to inicjatywa spotkała się z dużym zainteresowaniem.

Forum Kenijsko-Polskie - spotkanie z Ambasadorem Kenii w Rzymie, akredytowanym na Polskę.

26 sierpnia 2005 - Zarząd Forum Kenijsko-Polskiego - James Ofwona, Slawomir Muturi i Robert Zduńczyk spotkali się na pożegnalnej kolacji z HE Ambasadorem Kenii na Polskę - panem Bruce M.Madete. Ambasador Madete, który jest odpowiedzialny za kilka krajów - m.in. Włochy, Grecję, Polskę, Maltę, Turcję i Cypr, zakończy z dniem 1 września swoją czteroletnią misję. W czasie spotkania przekazał on na ręce Zarządu KPF podziękowania za kreatywność i konsekwencję w dążeniu do intensyfikacji relacji polsko-kenijskich i pogratulował wielu konkretnych osiągnięć, jak np. organizacja Tygodnia Kenii w Polsce, uruchomienia bezpośrednich czarterów z Polski do Kenii, jak i ogólnie w przybliżaniu Kenii Polakom. Ambasador, który obejmuje wysoką pozycję w Ministerstwie Spraw Zagranicznych Kenii obiecał wsparcie dla inicjatyw Forum w sferach rządowych w Kenii.