Aktualności O forum Projekty Galeria O Kenii Usługi Kontakt Wersja angielska Strona g³ówna
 

 

 

OGLĄDAJ „ŁOWCÓW PRZYGÓD” W KENII

W świąteczny lany poniedziałek, dn. 9 kwietnia o godz. 16:05 w TVP1 emitowany będzie odcinek Łowców Przygód nakręcony między innymi dzięki pomocy Forum Kenijsko-Polskiego i Ambasadzie RP w Kenii. W dn. 11-19 stycznia br. Forum Kenijsko-Polskie towarzyszyło autorom i zwycięzcom popularnego programu dla młodzieży „Łowcy Przygód” emitowanego przez pierwszy program telewizji polskiej.

„Łowcy przygód” to polska wersja szwedzkiego hitu pt. „Wild kids” wyprodukowana na zlecenie Programu 1 TVP przez firmę Mastiff Media Polska sp. z o.o. oraz Agencję Produkcji Audycji Telewizyjnych.

„Program jest spełnieniem dziecięcych marzeń o podróżach, przygodach, odkrywaniu świata i poszukiwaniu skarbów”. Ekipa telewizyjna „na żywo” ukazuje emocje, wrażenia i przeżycia młodych bohaterów gier i zabaw, ich zwycięstwa i porażki oraz reakcje na całkiem dla nich nowe sytuacje i nowych przyjaciół, przez co gwarantuje emocje nie tylko uczestnikom, ale i telewidzom. Program posiada także wiele walorów edukacyjnych. Pod opieką prowadzącego – „Biegnącego Wilka” oraz psychologa, nastoletni bohaterowie programu rozwiązują frapujące zagadki i uczą się postępować z bardziej lub mniej dzikimi, często egzotycznymi zwierzętami. Więcej informacji o programie na stronie www.lowcyprzygod.tvp.pl.

Podróż do Kenii była nagrodą główną dla zwycięskiej „drużyny Lwów”. Pracownica Forum Kenijsko-Polskiego, Kamila Kadzidłowska, została zaproszona do asystowania ekipie prowadzącej i do konsultacji na temat kultury i życia codziennego w Kenii.

Uczestnicy wyprawy spędzili kilka dni na emocjonującym safari w Parkach Tsavo East, Tsavo West i Amboseli, przy okazji którego odwiedzili tradycyjną wioskę Masajów, rezerwat Mzima Springs z krokodylami i hipopotami oraz dotarli do zbocza góry Kilimandżaro. Dzięki uprzejmości polskiego konsula, Reshadi Noor’a, „Lwy” wzięły udział w lekcji wraz z kenijskimi rówieśnikami z szkoły podstawowej Serani w Mombasie.

Drużyna „Lwów” znakomicie wspomina podróż oraz kontakty z lokalną ludnością. Jak mówi 12-letnia Olga, która do perfekcji opanowała sztukę targowania się, „bardzo zaskoczyła mnie różnorodność Kenii i na pewno chciałabym tu wrócić”.

Serdecznie zapraszamy wszystkich telewidzów! Wierzymy, że program ten jest kolejnym przyczynkiem do osiągnięcia głównego celu naszej organizacji – promowania wiedzy o Kenii w Polsce.

Dziękujemy również J. E. Ambasadorowi RP w Kenii – Wojciechowi Jasińskiemu, który przywitał i pożegnał ekipę na lotnisku w Nairobi, służąc pomocą i wsparciem.

« powrót