Aktualności O forum Projekty Galeria O Kenii Usługi Kontakt Wersja angielska Strona g³ówna
 

 

 

OTWARCIE GALERII AUTORSKIEJ GONI ZDUŃCZYK I MONIKI ŁAWIŃSKIEJ - AFRICAPOINT

Wszystkich entuzjastów Afryki informujemy o otwarciu nowej autorskiej galerii w Warszawie. W Africapoint obejrzymy zarówno fotografie autorstwa Goni Zduńczyk jak i najwyższej jakości afrykańską sztukę użytkową.

Galeria zainaugurowała swą działalność 17 marca 2007 wystawą Piękna Ona, przedstawiającą portrety afrykańskich kobiet. Autorka zdjęć, Gonia Zduńczyk, postawiła sobie za cel uchwycenie niewieściego piękna, okraszonego tradycyjnym ubiorem i egzotyczną biżuterią. Nieznane postacie z fotografii, eksponowanych w ramach z egzotycznego drewna, emanują tajemniczością i elementem magii.

Równolegle do wystawy zdjęć, Africapoint prezentuje wybór rękodzieła artystycznego, pośród którego nie zabraknie m.in. afrykańskiej biżuterii, czy wyrobów skórzanych. Elementy te łączą w sobie użytkowość z formą inspirowaną afrykańską kulturą i tradycją. Eksponaty te stanowią w większości unikalne lub wykonane w niewielkich partiach egzemplarze, a za każdym stoi wyjątkowa historia. Zarówno fotografie, jak i rękodzieło można nabywać.

Africapoint organizować będzie cykle o różnej tematyce. Przykładowo następna wystawa, która planowana jest na drugą połowę maja, poświęcona będzie tematowi „Dziecko”. Wspólnym pomysłem jest dopełnianie artystycznej fotografii ciekawymi elementami afrykańskiej sztuki użytkowej.

Wystawę Piękna Ona można podziwiać, oraz nabywać prezentowane tam eksponaty, do 15 maja 2007, od poniedziałku do piątku w godzinach 12:00-18:00 oraz w soboty od 11:00 do 15:00.

AFRICAPOINT,
Warszawa, ul. Rozbrat 34/36
Dojazd autobusami: 108, 155, 162, 171

« powrót