Aktualności O forum Projekty Galeria O Kenii Usługi Kontakt Wersja angielska Strona główna

« powrót

 

 

 

O PIERWSZYM ETAPIE BLIZEJ KENII

„W ubiegłym tygodniu zakończyliśmy pierwszy etap projektu edukacji rozwojowej BLIZEJ KENII, promujacego wiedze o Kenii i o Milenijnych Celach Rozwoju w polsich liceach. Jest to autorski projekt Forum Kenijsko-Polskiego współfinansowany przez Fundację Edukacja dla Demokracji w ramach programu pomocy zagranicznej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w 2006r.

W ramach pierwszego etapu zrealizowane zostały zajęcia w dwóch warszawskich liceach - XXXVII L.O. im. Dąbrowskiego oraz XLVII L.O. im. Wyspiańskiego. Zajęcia opracowały i poprowadziły Katarzyna Slwik, Natalia Cwik oraz Kamila Kadzidlowska - absolwentki Zakładu Kultur i Języków Afryki Uniwersytetu Warszawskiego pracujące obecnie w Forum Kenijsko-Polskim oraz Fundacji Simba Friends. Realizatorki projektu bardzo pozytywnie oceniają zaangażowanie uczniów w rozwijanie tematyki zajęć, choć z pewnością zabrakło czasu na satysfakcjonujące wyczerpanie tematów.

Zapraszamy do zapoznania sie ze scenariuszami poszczegolnych zajec:

 • Różnorodność kulturowa Kenii
 • Historia Kenii
 • Współczesne wyzwania rozwojowe Kenii
 • Milenijne Cele Rozwoju
 • Wpływ zachowań konsumpcyjnych i obywatelskich na życie mieszkańców globalnego Południa


 • Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z L.O. im. Wyspianskiego oraz z L.O. im. Dabrowskiego  Drugim etapem projektu jest konkurs adresowany do licealistów, którzy wzięli udział w zajęciach. Zwycięzca, który wyłoniony zostanie 14 XII 2006 przez grono reprezentantów organizacji pozarządowych zaproszonych do współpracy przez twórców projektu zobowiązuje się do realizacji kampanii w 2007 r.

  Uczniów zainteresowanych konkursem zapraszamy do pobrania wzoru FORMULARZA ZGŁOSZENIOWEGO oraz do ponownego zapoznania sie z regulaminem konkursu

  Nagrodą będzie wizyta studyjna w:

 • wiosce Sega w Kenii, gdzie Fundacja Simba Friends realizuje projekt rozbudowy szkoły (Kogere Primary School; www.simbafriends.org)
 • w siedzibie UNEP w Nairobi (www.unep.org)
 • w kenijskiej wiosce milenijnej(www.unmillenniumproject.org)
 • Ideą podróży jest namacalne poznanie rzeczywistości rówieśników, a także pracy ekspertów nad współczesnymi wyzwaniami rozwoju Kenii.  Wciąż trwają prace nad trzecim etapem projektu – stroną internetową Serce Afryki, która udostępniona zostanie zainteresowanym internatom od początku grudnia.
  Kamila Kadzidłowska
  Koordynatorka projektu
  Forum Kenijsko-Polskie
  ul.Górczewska 124/305
  01-460 Warszawa
  tel.: + 48 (22) 533 49 08
  fax: + 48 (22) 533 49 99
  kom. +48 508 138 999

  « powrót