Aktualności O forum Projekty Galeria O Kenii Usługi Kontakt Wersja angielska Strona główna
 

 

 

MISS KENII W POLSCEPośród kandydatek do tytułu najpiękniejszej kobiety świata, które od kilku dni przebywają w Warszawie znajduje się również piękność z Kenii - Khadijah Shamillah Kiptoo.

Jak podaje oficjalna strona wyborów Miss Świata (www.missworld.tv) „Khadijah przyszła na świat w Nakuru, a wychowała się w stolicy Kenii - Nairobi, gdzie pracowała jako stewardessa oraz modelka.

Obecnie pracuje w dziale obsługi klienta. Jej ambicją jest kontynuowanie nauki, aby w przyszłości zostać psychologiem oraz znaną modelką. W wolnym czasie czyta, spotyka się z przyjaciółmi, pisze, gotuje. Ponadto pasjonuje ją taniec brzucha. Jej ulubione sporty to: piłka nożna, bieganie, siatkówka i tenis. Ma nadzieje, że w przyszłości rząd jej kraju opracuje taką politykę, która zlikwiduje głód, biedę i choroby. Dołączyła się do walki przeciwko gwałtom i przestępstwom na tle seksualnym. Ma nadzieje, że jej działania będą w stanie zmienić losy wielu kobiet.”

Od dziennikarzy przeprowadzających wywiady z kandydatkami dowiedzieliśmy się, że dla Miss Kenii pobyt w Polsce ma szczególne znaczenie, ponieważ jest to jej pierwsza w życiu zagraniczna podróż.


Życzymy Ci powodzenia, Khadijah !

Kila heri!

« powrót