Aktualności O forum Projekty Galeria O Kenii Usługi Kontakt Wersja angielska Strona główna
 

 

 

JĘZYK: NASZE OKNO NA śWIAT. KENIA

Dnia 12 maja w Przedszkolu nr 389 na ul. Szadkowskiego 3 w Warszawie odbyła się impreza kulturalna pt. "Język: nasze okno na świat. KENIA".

Celem imprezy, która odbyła się po raz pierwszy,  było zapoznanie dzieci oraz ich rodziców z kulturą Kenii oraz zachęcanie ich do porozumiewania się językiem angielskim. Pomysłodawcy, państwo Janiccy - nauczyciele języka angielskiego, pragną rozpowszechniać postawę tolerancji i promować wymianę międzykulturową. Forum Kenijsko-Polskie we współpracy z Fundacją Simba Friends (www.simbafriends.org) pomogło pomysłodawcom w przygotowaniach oraz wzięło udział w samym wydarzeniu.

Impreza ropoczęła się wcześnie rano - przedstawiciele obu organizacji witali na wejściu dzieci i odprowadzających je rodziców. Po części powitalnej rozpoczęły się zajęcia w grupach. Prezes Forum i Fundacji, James Ofwona wraz z członkiem Forum, Martinem Okothem, uczyli specjalnie na ten dzień skomponowanej piosenki o Afryce. Odbyły się liczne zabawy i konkursy, w których motywem przewodnim była Kenia, Afryki i jej kultura.

Dzieci reagowały z ogromnym entuzjazmem, atmosfera dobrej zabawy towarzyszyła całemu wydarzeniu. Główną atrakcją dnia okazał się występ bębnowy Mamadou Dioufa - Senegalczyka znanego m.in. z audycji w Radiu Jazz, Tam Tam Project i wielu imprez muzyczno-kulturowych w Polsce. Mamadou nawiązał spontaniczny kontakt z młodą widownią, rozentuzjazmowane przedszkolaki same chciały spróbować swoich sił w grze na bębenku.

Relacja z imprezy oraz galeria zdjęć i prac plastycznych wykonanych tego dnia przez dzieci ukaże się na za 2 tygodnie na stronach fundacji Simba Friends (www.simbafriends.org).

Galeria zdjęć

« powrót