Aktualności O forum Projekty Galeria O Kenii Usługi Kontakt Wersja angielska Strona główna
 

 

 

EURIZONS - European Tour for Global Responsability

Na przelomie sierpnia i września 2006 roku europejska sieć organizacji pozarządowych zajmujaca się min. edukacja globalną i rozwojową - Global Education Network (www.glen-europe.org) organizuje mobilną kampanie, wspierana przez media, w siedmiu krajach Europy: Łotwie, Polsce, Czechach, Slowacji, Węgrzech, Niemczech i Francji.

Będzie to tournee na rzecz zwiększania świadomości i podnoszenia poziomu wiedzy spoleczeństwa europejskiego na temat problemów poruszanych przez edukację rozwojowa i globalną. Bedziemy starali się to zrobić głównie poprzez informacje na temat Milenijnych Celów Rozwoju (http://www.un.org.pl/rozwoj/).

Grupa okolo 30-40 mlodych ludzi będzie podrózowala autostopem z Rygi do Strasbourga przez 16 dni, po określonej trasie, co kilka dni biorąc aktywny udzial w wydarzeniach kulturalnych, zorganizowanych wcześniej w wyznaczonych miastach. Autostopowicze przejda w czerwcu tego roku odpowiednie szkolenie, wprowadzajace w tematykę problemów globalnych.

Uczestnicy to ochotnicy, ich podróż bedzie w miare możliwości monitorowana.

Przystanek końcowy, Strasbourg, zostal wybrany ze względu na siedzibę Parlamentu Europejskiego.

W Polsce miejscem tych wydarzen bedzie Kraków, gdzie 27 i 28 sierpnia planujemy kolejno urządzić piknik w Parku Jordana, otwarta debate nt. edukacji globalnej i rozwojowej oraz koncert. W sprawie możliowści wspólpracy i zaproszenia do udzialu w krakowskiej części EURIZONS będziemy się z Państwem kontaktować.

W chwili obecnej prowadzimy w Polsce nabór uczestników projektu - autostopowiczów. Więcej szczególow oraz załączniki znajdziecie Państwo na stronie www.eurizons.net

Zgloszenia należy przysylac do 10 maja na adres mailowy: monika.matus@pah.org.pl lub monika.matus@eurizons.net

W razie ewentualnych pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt teleofniczny lub mailowy.

Monika Matus
koordynator kampanii EURIZONS w Polsce
monika.matus@pah.org.pl,
monika.matus@eurizons.net
tel. 698 791 300

« powrót