Aktualności O forum Projekty Galeria O Kenii Usługi Kontakt Wersja angielska Strona główna
 

 

 

WIZYTA J. E. AMBASADOR KENII W POLSCE

J. E. Ann Nyikuli, Ambasador Kenii dla Polski, mająca siedzibę w Rzymie, przybędzie na warszawskie Okęcie 24 kwietnia o 16:45. Głównym celem wizyty będzie złożenie listów uwierzytelniających na ręce prezydenta RP.

J. E. Ambasador przebywać będzie w Polsce do 4 maja. Ceremonia złożenia listów uwierzytelniających odbędzie się w środę, 26 kwietnia o godz. 13, zaś po niej, o godz. 17:00 J. E. złoży wieniec na grobie Nieznanego Żołnierza.

Wizyta wypełniona będzie serią oficjalnych spotkań w Ministerstwie Spraw Zagranicznych z przedstawicielami polskich władz, tj. z Podsekretarzem Stanu, oraz z Dyrektorami Departamentu Afryki i Bliskiego Wschodu, Departamentu Współpracy Rozwojowej, Departamentu Zagranicznej Polityki Gospodarczej oraz Protokołu Dyplomatycznego.

Ponadto 25 kwietnia J. E. weźmie udział w przyjęciu zorganizowanym przez Ambasadę Republiki Południowej Afryki z okazji obchodów narodowego święta tego kraju, a także odwiedzi l.o. im. Stefana Batorego w Warszawie, w którym od kilku miesięcy działa Koło Przyjaźni Polsko-Kenijskiej.

W programie wizyty przygotowywanym przez Forum Kenijsko-Polskie wstępnie przewidziane są spotkania m.in. z polskimi Parlamentarzystami , z przedstawicielami Krajowej Izby Gospodarczej oraz Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych, a także ze studentami Afrykanistyki Uniwersytetu Warszawskiego i z Kenijczykami przebywającymi w Polsce.

J. E. Ambasador będzie miała również okazję odwiedzić Kraków, gdzie - poza zwiedzaniem miasta i okolic - planowane jest spotkanie z pełnomocnikiem ds. współpracy międzynarodowej Uniwersytetu Jagiellońskiego.

« powrót