Aktualności O forum Projekty Galeria O Kenii Usługi Kontakt Wersja angielska Strona główna
 

 

 

Brian Scott o Kenijczykach w Polsce

W miniony weekend, 17 - 19 marca, krakowska ekipa TVP3 przybyła do Warszawy, w celu realizacji reportażu z cyklu "Etniczne Klimaty", na temat ludności kenijskiej zamieszkującej w Polsce.

Program "Etniczne Klimaty", poświęcony mniejszościom narodowym i grupom etnicznym, od dwóch lat prezentowany jest na antenie TVP 3 Regionalnej. Osią programu jest reportaż prowadzony przez znanego dziennikarza Briana Scott'a, który przybliża widzowi życie codzienne mniejszości, a także ich kulturę, religię, tradycje i języki.

Bohaterami najnowszego programu w reżyserii Waldemara Jandy będą aktywni i twórczy Kenijczycy, od lat zamieszkujący w Polsce, a także współpracujący z nimi polscy miłośnicy Kenii. Reportaż ten opowie między innymi o szerokiej działalności Forum Kenijsko-Polskiego oraz Fundacji Simba Friends, a także o życiu codziennym rodzin, w których żyłach płynie kenijska krew.

Forum towarzyszyło ekipie TVP3, pomagając w nawiązaniu kontaktów z Kenijczykami oraz dostarczając pomysłów do realizacji reportażu.

Program ten wyemitowany zostanie 9 kwietnia 2006 r. o godz. 10:45 w TVP3 Regionalnej.

W celu uzyskania szczegółowych informacji na temat cyklu programów "Etniczne Klimaty", zapraszamy Państwa do odwiedzenia strony internetowej www.etniczneklimaty.com

Gorąco zachęcamy do obejrzenia programu !!!

« powrót