Aktualności O forum Projekty Galeria O Kenii Usługi Kontakt Wersja angielska Strona główna
 

 

 

Sukces Kenijczyków w 27 Maratonie Warszawskim

W niedzielę, 18 września 2005 odbył się finał Festiwalu Biegowego w Warszawie. Jego ukoronowaniem był maraton, który prowadził centralnymi i zabytkowymi ulicami Warszawy. Po raz pierwszy w 27-letniej historii Maratonu udział wzięli dwaj biegacze z Kenii. Aura sprzyjała organizatorom i zawodnikom. Piękne wrześniowe słońce dodawało dużo kolorytu, a rześkie powietrze sprzyjało wysiłkowi. Meta biegu na Podzamczu tonęła w kolorach czarnym, czerwonym i zielonym, a to dzięki członkom Forum, którzy rozdali wśród kibiców setki kenijskich flag.

Już od początku biegu ukształtowała się kilkunastoosobowa czołówka, wśród której prym wiedli Polak - Grzegorz Gajdus i dwaj Kenijczycy - Richard Rotich i Reuben Toroitich.

W miarę upływu kilometrów czołowa grupa zmniejszyła się do powyższej trójki. Kenijczycy i sympatycy Forum Kenijsko-Polskiego na mecie głośno dopingowali biegaczy - tak czy inaczej wiadomo było, że zwycięży "nasz". Ostatecznie wygrał Ryszard Gajdus, tuż za nim przybiegł Richard Rotich, a parę chwil później Reuben Toroitich. Zwycięzca wynikiem 2:14:50 ustanowił nowy rekord trasy.

Radości na mecie nie było końca. Wynik biegaczy z Kenii jest doskonałą reklamą Kenii i pomoże nam wszystkim w Polsce lepiej poznać i zrozumieć Kenię.

W przyszłym roku będzie jeszcze lepiej...

« powrót