Aktualności O forum Projekty Galeria O Kenii Usługi Kontakt Wersja angielska Strona główna
 

 

 

FINAŁ II TYGODNIA KENII

Najbliższy weekend (24-25 września) będzie kulminacyjnym momentem II Tygodnia Kenii - jednego z najbardziej widowiskowych przedsięwzięć organizowanych przez Forum Kenijsko-Polskie.

Najwięcej atrakcji przygotowano na weekend:

W sobotę 24 września, po ceremonii otwarcia II Tygodnia Kenii przez zarząd Forum Kenijsko-Polskiego (godz. 14.00), rozpocznie się konkurs dla dzieci "Safari w Wola Park" oraz czytanie afrykańskich bajek.

W sobotę i niedzielę (24-25.09) od godz. 15.00 zainteresowani mogą uczyć się suahili, a od godz. 17.00 zapraszamy na koncert zespołu afrykańskiego i występy tancerzy z Kenii.

W niedzielę 25 września - o 14.30 zapraszamy na spotkanie z podróżnikiem Ryszardem Czajkowskim a o godz. 17.30 zostanie wylosowana główna nagroda dla uczestników konkursu "Paszport do Kenii" czyli dwuosobowa wycieczka do Kenii (regulamin konkursu poniżej).

Przez cały weekend w Wola Park można obejrzeć wystawę fotografii znanej podróżniczki Goni Zduńczyk zatytułowanej: "Sawanny Kenii - radość życia i trwania" oraz wystawę biało-czarnych batików afrykańskich. Wystawom towarzyszyć będą prezentacje multimedialne "Afryka z nieba" - National Geographic, "Moja Kenia" - Goni Zduńczyk i " Dlaczego warto jechać do Kenii?"

Również przez cały weekend na terenie centrum handlowego będzie działać wioska kenijska, w której nabyć będzie można wyroby sztuki ludowej oraz skosztować kenijskiej herbaty.

Swoje stoiska rozstawią również biura podróży organizujące wycieczki do tego kraju oraz miesięcznik National Geographic promujące własne wydawnictwa.

« powrót