Aktualności O forum Projekty Galeria O Kenii Usługi Kontakt Wersja angielska Strona główna
 

 

 

Relacja z konferencji prasowej KPF w ZOO

W dniu 14 września 2005 odbyła się konferencja prasowa zorganizowana przez Forum Kenijsko-Polskie. Celem konferencji było oficjalne ogłoszenie roku 2006 Rokiem Odwiedzin Kenii. Miejsce konferencji zostało doskonale dobrane do prezentowanych klimatów - a mianowicie gościnności użyczyło nam warszawskie ZOO ze swym niezwykłym budynkiem słoniarium. Głównym sponsorem konferencji było biuro podróży Itaka, drugim sponsorem było biuro Rainbow Tours.

W konferencji udział wzięło ponad 30 dziennikarzy z czołowych tytułów rynku mediów podróżniczo-wakacyjnych. We wprowadzającej prezentacji (zobacz prezentację) Sławomir Muturi - przedstawił zebranym podstawowe informacje na temat ruchu turystycznego z Polski do Kenii, powodów jego dotychczas niezadowalającego poziomu i metod istotnej poprawy stanu obecnego, gdzie czołowym programem jest cykl imprez pod wspólnym tytułem "2006 - Rok Odwiedzin Kenii". Podstawowym elementem programu jest oczywiście bezpośredni czarter z Warszawy do Mombasy. Sławomir Muturi odniósł się także do mitów, które krążą w powszechnej percepcji.

W trakcie sesji pytań ze strony dziennikarzy, Robert Zduńczyk, wiceprezes Forum, wyjaśnił zebranym szczegółowe aspekty czarterów i innych inicjatyw podejmowanych przez Forum w celu popularyzacji Kenii w Polsce.

W dalszej części konferencji swoją ofertę do Kenii zaprezentowali główny sponsor - Itaka i sponsor - Rainbow Tours.

Swoje 5 minut mieli też gospodarze słoniarium - dyrektor ZOO w Warszawie, pan Maciej Rembiszewski przedstawił zebranym ostatnie nowości z ZOO, jakim są niezwykle rzadkie w warunkach ogrodu zoologicznego, narodziny małego mrówkojada.

W końcowej części spotkania nadszedł kulminacyjny moment losowania wycieczki do Kenii ufundowanej przez biuro podróży Itaka. Szczęśliwcem okazał się pan Paweł Wroński z "Podróży".

Konferencji towarzyszyła wystawa fotografii artystycznych z Kenii autorstwa Goni Zduńczyk.

Zdjęcia z konferencji

Zobacz prezentację

« powrót