Aktualno¶ci O forum Projekty Galeria O Kenii Usługi Kontakt Wersja angielska Strona główna
 

 

 

GDZIE DIABEŁ NIE MOŻE, TAM BABĘ POŚLE: KENIA 2012

Nasza organizacja roztoczyła patronat nad bardzo ciekawą inicjatywą Stowarzyszenia BabieLoty. Jego pierwszym i kluczowym etapem przedsięwzięcia będzie podróż do Kenii – od 22 lipca do końca sierpnia pięć kobiet będzie eksplorowało zachodnie i południowe rejony tego kraju w poszukiwaniu… KOBIET… kobiecych historii, obrazów z ich życia, ich kultury, która nie istnieje dopóki mężczyźni są w pobliżu. Chcą one uchwycić ten moment, w którym kobiety zostają same, pokazują swoją prawdziwą naturę, stają się swobodne, myślą samodzielnie.

Skąd ten pomysł? Jak organizatorki same mówią: "Jesteśmy kobietami i bardzo ciekawi nas ten fakt. Będziemy odkrywać, co może być podstawą naszego porozumienia jako kobiet z Kenijkami, jak będziemy się wzajemnie postrzegać, co nas w sobie zdziwi, zaciekawi, a czego będziemy się w sobie bały. Ideą jest spotkanie, nawiązanie kontaktu, przebywanie za sobą, uczenie się od siebie… również tego jak być kobietą. Wyruszamy w tą barwną, ale wymagająca podróż, bo chcemy też zbadać jakie trudności i jakie ułatwienia wynikają z płci podczas podróży. Jakie bariery zewnętrzne i te wewnętrzne przyjdzie nam pokonać, z jakimi własnymi ograniczeniami się zmierzyć. Sprawdzimy na ile schematy, które, jako kobiety, mamy w głowie przeszkadzają nam w podróżowaniu, poznawaniu świata i rozwijaniu swoich pasji i marzeń. Niech więc doświadczenie podróży będzie nauczycielem, albo raczej nauczycielką."

Po co to wszystko? Po to, żeby podzielić się tym co odkryją z innymi kobietami. Zainspirować je do realizacji swoich pasji, wiary we własne pragnienia, jakkolwiek trudne do zrealizowania się wydają. Jak to zrobią? W drugim etapie projektu Polki podzielą się swoimi odczuciami i spostrzeżeniami z podróży, pokażą czego się podczas niej nauczyły. Przekażą swoje doświadczenia m.in. w formie wystawy zdjęć podczas IV edycji Wielkiej Podróży – wydarzenia organizowanego przez Fundację Żyć z Pompą. Już dziś zapraszają na grą miejską połączoną z interaktywną wystawą materiałów z podróży, spotkania w bardziej lub mniej kameralnym gronie oraz opowieści, opowieści, opowieści… W Ośrodku Psychologii Procesu Od Teraz odbędą się warsztaty rozwojowe dla kobiet inspirowane spotkaniami z kobietami kenijskimi i doświadczeniami z podróży.

O postępach projektu będziemy informowali, a naszym badaczkom życzymy bahati njema! :)

« powrót