Aktualno¶ci O forum Projekty Galeria O Kenii Usługi Kontakt Wersja angielska Strona główna
 

 

 

GLOBAL CHILDREN AFRICA

16 września dziewiąte piętro firmy PricewaterhouseCoopers (PwC) zamieniło się w skrawek afrykańskiego lądu. Sale konferencyjne wypełniały zapachy przypraw i dźwięki etnicznej muzyki, dzikie zwierzęta spoglądały z pięknych fotografii. Można było spotkać podróżników, gości z różnych części Afryki i miłośników tego kontynentu aktywnie działających w organizacjach pozarządowych – a wszystko za sprawą imprezy charytatywnej „Global Children Africa” zorganizowanej przez wolontariuszy z firmy w ramach działań Fundacji PricewaterhouseCoopers „Podaruj Siebie”.

Celem przewodnim wydarzenia było zapoznanie dzieci i młodzieży z naszych organizacji partnerskich Powiślańskiej Fundacji Społecznej oraz Ośrodka Socjoterapeutycznego w Wildze z bogactwem naturalnym i kulturowym Afryki, przybliżenie im problemów tego kontynentu, a także pokazanie iż warto być ciekawym świata i otwartym na innych. Impreza była skierowana także do pracowników PwC, którzy mogli wziąć w niej udział wraz ze swoimi pociechami, sprawdzić swoją wiedzę na temat Afryki i wygrać ciekawe nagrody w specjalnie przygotowanej zabawie quizowej lub po prostu odwiedzić 9 piętro i poczuć przez chwilę smak afrykańskiej przygody. Dzięki rozmowom z przedstawicielami organizacji mogli również zobaczyć w jaki sposób lub jakimi działaniami wesprzeć potrzebujących w Afryce.

Uczestnicy tej niezwykłej imprezy mieli okazję obejrzeć relacje multimedialne z wypraw Domika Szmajdy i Łukasza Wierzbickiego. Fundacja My Baobab i Forum Kenijsko-Polskie przygotowały prezentacje na temat kultury, zwyczajów, przyrody oraz edukacji w Afryce. Duże zainteresowanie wzbudziły także projekcja filmu dokumentalnego „You deserve to know”, wystawa fotografii Goni Zduńczyk, pokaz gotowania i degustacja regionalnych kenijskich potraw, a przede wszystkim videokonferencja z ośrodkiem Salezjanów w Zambii i wioską Sega w Kenii. Część imprezy poprowadziła charytatywnie Omena Mensah. Najmłodszym gościom najwięcej radości sprawiło przymierzanie masajskich strojów udostępnionych przez fundację Simba Friends, opowieści ojca Ashenafiego i multimedialna wyprawa śladami Kazika Nowaka - podróżnika, który jako pierwszy na świecie przemierzył Afrykę rowerem, i to w dodatku w czasach, gdy ten kontynent był jeszcze mało zbadany i całkiem tajemniczy.

Przebieranie się w stroje masajskie:


Pokaz gotowania w języku suahili tłumaczony na polski:


Na stole afrykalia – Ruch Solidarności z Krajami Trzeciego Świata Maitri, w tle zdjęcia M.Zduńczyk:

« powrót