Aktualno¶ci O forum Projekty Galeria O Kenii Usługi Kontakt Wersja angielska Strona główna
 

 

 

POLSKA UCZELNIA WSPIERA SZKOŁĘ PODSTAWOWĄ MKWAKWANI

Niezmiernie miło nam powiadomić, że Wydział Prawa i Administracji Uczelni Łazarskiego zaczął wspomagać edukację dzieci w kenijskiej szkole Mkwakwani w Ukundzie koło Mombasy.

Inicjatorem akcji był Dziekan Wydziału Prawa i Administracji, Profesor Zbigniew Lasocik. Pomysł narodził się pod koniec 2008 roku, podczas wizyty Profesora w szkole w Ukundzie. Placówka pokazała bezmiar elementarnych potrzeb dla nauki dzieci. Od tej pory Wydział najpierw samodzielnie, a następnie przy pomocy naszej organizacji, podjął kroki by gromadzić i wysyłać do szkoły niezbędne artykuły biurowe - przede wszystkim zeszyty i długopisy. Materiały były przekazywane szkole zarówno przez firmy, jak i osoby prywatne. Każda przesłana tam paczka spotyka się z wielkimi wyrazami wdzięczności dzieci i jest, jak twierdzi Dyrektor szkoły - Pan Said Bombori, niezastąpioną pomocą. Warto dodać, że poza opisanym wsparciem, Wydział Prawa i Administracji Uczelni Łazarskiego w 2010 r. objął szkołę Mkwakwani swoim patronatem.

Przesłanie artykułów do Kenii nie byłoby również możliwe, gdyby nie pomoc naszych przyjaciół z Fundacji Ekonomicznej Polska – Afryka Wschodnia (PEAEF). Naszym kolegom z PEAEF serdecznie dziękujemy, a Wydziałowi Prawa i Administracji Uczelni Łazarskiego gratulujemy inicjatywy!

« powrót