News About forum Projects Gallery About Poland Services Contact Polish version Strona g³ówna
 

 

 

POLSKA TAMA I SZKOŁA W KENII

W tym tygodniu Fundacja Ekonomiczna Polska - Afryka Wschodnia (PEAEF) inauguruje swoje dwa projekty rozwojowe w Kenii.

Pierwszym projektem jest rozbudowa Szkoły Podstawowej „Rise and Shine” w slumsach Kawangware w Nairobi. Fundacja zaangażowała się w realizację wizji Petera Wakhisi - dyrektora tej prowizorycznej placówki - w wyniku czego wspólnie opracowano projekt rozbudowy oraz poprawienia warunków sanitarnych i edukacyjnych szkoły. Projekt daje ubogim i dzieciom ze marginalizowanych środowisk szansę na naukę, w adekwatnie do tego celu przystosowanych pomieszczeniach. Dodatkowo, niezależnie od projektu, zrealizowano również wiele innych ciekawych szkolnych inicjatyw.

Drugim ukończonym już projektem jest budowa tamy w wiosce Uuni, położonej na wzgórzach o takiej samej nazwie, w prowincji Machakos. Przy pomocy lokalnej organizacji wzniesiono zbiornik wodny i zlokalizowawano ujęcie wody w wiosce. W rezultacie, lokalnej ludności zapewniono stały, całoroczny dostęp do czystej wody pitnej. Jednocześnie projekt stał się podstawą do przeprowadzania kolejnych inicjatyw, m.in. budowy szkółki drzew.

Obydwa projekty realizowano od maja 2008 w ramach programu Polskiej Pomocy zagranicznej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP. Bardzo cieszymy się z polskiej aktywności w Kenii i liczymy na kolejne projekty podwyższające standardy życia w Kenii.

« back