News About forum Projects Gallery About Poland Services Contact Polish version Strona g³ówna
 

 

 

FESTIWAL LITERACKI KWANI 2008

Kenia organizuje festiwal literacki, który przyciągnie najlepszych pisarzy, poetów i wydawców z całej Afryki oraz reszty świata. Festiwal odbędzie się w Nairobi oraz na historycznej wyspie Lamu.

Wobec sukcesu edycji w 2006 roku, Kwani Litfest 2008 ma na celu przybliżyć zagadnienia literatury w ciągu dwóch sierpniowych tygodni światowego święta afrykańskich utworów literackich. Na przedsięwzięcie składać się będzie szereg prezentacji interaktywnych oraz forów, nie zabraknie warsztatów pisarskich, paneli dyskusyjnych, odczytów ani osobistego podpisywania książek przez autorów.

“Kenia jeszcze nigdy nie była tak odpowiednim miejscem dla globalnego rozwoju jak dzisiaj” - stwierdził Binyavanga Wainaina, wydawca-fundator magazynu Kwani? oraz współpracownik Vanity Fair, National Geographic, Granta oraz innych prominentnych tytułów wydawniczych. “Dla najlepszych pisarzy naszego kontynentu to niepowtarzalna możliwość spotkania się na imprezie, która zaprezentuje największe nadzieje i najgłębsze obawy Afryki.”

Festiwal odbędzie się w stołecznym Nairobi oraz na Lamu - malowniczej wysepce u północnych kenijskich wybrzeży. Jej historyczne Kamienne Miasto stanowi jeden z najcenniejszych obiektów dziedzictwa kulturowego na świecie - poczynając od XIV wieku będąwszy centrum kultury swahili.

Ten wyjątkowy festiwal trwać będzie od 1 do 15 sierpnia 2008 i ściągnie najwybitniejszych pisarzy tego świata, stwarzając szansę na wymianę doświadczeń z ich młodszymi, mniej doświadczonymi kolegami oraz spotkanie z czytelnikami.

Źródło: Kenya Tourist Board

« back