News About forum Projects Gallery About Poland Services Contact Polish version Strona g³ówna
 

 

 

PROJEKTY W KENII DOSTAJĄ DOFINANSOWANIA Z MSZ!

Od kilku lat polskie Ministerstwo Spraw Zewnętrznych prowadzi konkursy grantowe dla organizacji pozarządowych na realizację projektów w krajach rozwijających się. W tym roku organizacje ubiegały się o środki na Afrykę i Bliski Wschód w łącznej wysokości 4,5 mln złotych. Miło nam zakomunikować, że projekty realizowane w Kenii również teraz doczekały się wsparcia finansowego MSZ.

W tym roku dofinansowanie otrzymały 3 "kenijskie" projekty. Dwa z nich realizuje Fundacja Ekonomiczna Polska- Afryka Wschodnia (PEAEF), a jeden - Fundacja Simba Friends (SFF). PEAEF ma zamiar rozbudować szkołę w Kawangware - slumsie w Nairobi - oraz postawić tamę w Machakos, mieście zlokalizowanym na wschód od stolicy. Simba Friends natomiast zbuduje szkołę w Maji Moto - wsi zlokalizowanej w okolicach słynnego parku narodowego Masai Mara.

Warto nadmienić, że Forum Kenijsko-Polskie pełni rolę partnerską we wszystkich trzech zwycięskich projektach! O postępach prac będziemy informować na naszej stronie. Naszym partnerom serdecznie gratulujemy i wspólnie cieszymy się z sukcesu!

« back