News About forum Projects Gallery About Poland Services Contact Polish version Strona g³ówna
 

 

 

KENIA W PROGRAMIE BRIANA SCOTTA

Forum Kenijsko-Polskie pomogło znanemu dziennikarzowi TVP, Brianowi Scottowi, w nakręceniu programu o Kenii. Na bazie zamieszek, które miały miejsce na początku roku, stawiamy sobie pytanie o przyczyny tych niepokojów społecznych, możliwości współżycia poszczególnych plemion w Kenii, jak również przyszłość dla afrykańskiego kraju.

W programie zapytaliśmy o zdanie najlepszego polskiego dziennikarza piszącego o Afryce, Wojciecha Jagielskiego. Opisał nam dzieje demokracji w Kenii oraz podzielił się swoimi spostrzeżeniami na temat aktualnej sytuacji w kraju.

Wojciech Jasiński, wybitny znawca Afryki, były ambasador Polski w Nairobi, barwnie opowiadał o swoich spostrzeżeniach na temat wydarzeń w Kenii, jak również podzielił się swoimi przemyśleniami, jaką rolę winna grać Europa wobec Afryki.

Nie omieszkaliśmy zorganizować również rozmowy z samymi Kenijczykami. Obywatele kraju harambee, aktualnie mieszkający w Polsce, wywodzący się zarówno z Kikuyu jak i luo – dwóch głównych zwaśnionych plemion, otwarcie mówili o swoich uczuciach i spostrzeżeniach.

Co dokładnie powiedzieli, jak widzą dzisiaj i jutro dla swojej ukochanej ojczyzny? Tego dowiecie się, oglądając program Etniczne Klimaty. Planowany termin emisji: sobota, 26 kwietnia, godziny przedpołudniowe. Gdy szczegóły będą znane, zamieścimy je na naszej stronie.

Ze swojej strony chcieliśmy bardzo podziękować Bibliotece na Koszykowej - najstarszej bibliotece w Warszawie - za udostępnienie sali dla nagrania i bardzo pomocne nastawienie dla naszego przedsięwzięcia.

« back