News About forum Projects Gallery About Poland Services Contact Polish version Strona g³ówna
 

 

 

RELACJA POLSKIEGO TURYSTY Z POBYTU W KENII

Pan Cezary Jankowski ostatnio odbył podróż do Kenii i Tanzanii. Z racji, że wielu polskich turystów zastanawia się obecnie nad sytuacją w Kenii, zapytaliśmy pana Cezarego o jego własne wrażenia z wyjazdu. Oto, co nam opowiedział:

Generalne wrażenie, że wszyscy ludzie są bardzo przyjaźni, uśmiechnięci i chętnie pomagają. Dotyczy to obsługi , kierowców i spotkanych po drodze ludzi.

Wszędzie panuje spokój. Jest duży respekt przed policją. Kontrole drogowe na rogatkach powodują, że wszyscy grzecznie zwalniają i czekaja na zezwolenie na przejazd. Nigdzie nie zaobserwowałem niechęci do białych ani kłótni lub bójek między mieszkańcami.

Na lotnisku w Nairobi odradzają samodzielnie podróżowanie do miasta po zmroku. Można przenocować w hoteliku w strefie miedzynarodowej przed odprawą paszportową, oczywiście trzeba odebrać bagaże i wrócić do części międzynarodowej.

W ciągu dnia przebywanie w regionach turystycznych jest bezpieczne i bezproblemowe. W przeciwieństwie do Bliskiego Wschodu np Egiptu, Izraela - w Kenii nie widać agentów chroniących turystów i atmosfera jest luźna.

Dziękujemy serdecznie za opinię, a wszystkich turystów, którzy wrócili z Kenii, prosimy o ich własne relacje i komentarze. Ciekawe opowieści zamieścimy na naszej stronie!

« back