News About forum Projects Gallery About Poland Services Contact Polish version Strona g³ówna
 

 

 

AKTUALIZACJA INFORMACJI DLA TURYSTÓW NA TEMAT SYTUACJI PANUJĄCEJ W KENII. 02.01.2008

Niniejsza informacja została wydana przez Kenya Tourist Board, aby poinformować turystów o sytuacji panującej w kraju, spowodowanej zamieszkami w wyniku wyborów generalnych.

 • Trzy bezpośrednie połączenia lotnicze, Kenya Airways, British Airways oraz Virgin Atlantic Airways, które łączą lotnisko Heathrow w Londynie i lotnisko międzynarodowe w Nairobi, funkcjonują normalnie, a samoloty latają codziennie, według swoich normalnych rozkładów.

 • Federacja Operatorów Turystycznych (FTO) potwierdziła, że wszystki czartery z Wielkiej Brytanii do Mombasy (lotnisko międzynarodowe) wciąż funkcjonują bez zakłóceń, a wszelkie terminy rezerwacji są ważne.

 • Loty krajowe wciąż są w pełni realizowane według rozkładu przez Kenya Airways, Air Kenya oraz Safarlink. Kenya Airways przywróciła połączenia pomiędzy Nairobi i Kisumu.

 • Policja gwarantuje obstawę głównych dróg i autostrad pomiędzy lotniskami i hotelami w miastach w wyniku czego ruch na tych trajektoriach odbywa się bez zakłóceń. Główne trasy łączące lotnisko międyznarodowe Jomo Kenyatta International Airport, oraz lotnisko Wilson Airport z hotelami miejskimi w Nairobi są ochraniane a przewóz turystów w tych relacjach odbywa się bez problemów.

 • Identyczna sytuacja panuje w Mombasie, a drogi są w pełni przejezdne. Jednostki Policji Turystycznej (TPU) w Mombasie zapewniają eskortę pomiędzy hotelami i lotniskiem. Prom Likoni używany przez turystów na południowym wybrzeżu, funkcjonuje bez przeszkód.

 • Zamieszki mają miejsce na terenach nie uczęszczanych przez turystów odwiedzających Kenię.

 • Wszystkie safari do głównych parków narodowych funkcjonują bez zmian – zarówno przy transporcie drogą lądową, jak i powietrzną. Wspomniana policja TPU zapewnia asystę operatorom turystycznym oraz hotelarzom, jeśli zaistnieje taka potrzeba.

 • Sytuacja w Nairobi i Mombasie powoli wraca do normalności, a sklepy, banki i usługi zostają na nowo otwierane.

 • Zaopatrzenie w paliwo i żywność zostały wznowione po okresie 8 dni ograniczonego uzupełniania.

 • Porady turystyczne Biura Wspólnoty Brytyjskiej i Spraw Zagranicznych (Foreign & Commonwealth Office) są systematycznie uaktualniane i powinny stanowić punkt odniesienia w poszukiwaniu informacji. Adres: www.fco.gov.ukW razie potrzeby uzyskania szerszych informacji z zakresu handlu, proszę kierować zapytania korzystając z poniższych kontaktów w Wielkiej Brytanii:
 1. angiemeddins@hillsbalfoursynergy.com tel. 0207 367 0927 / 07903 653649
 2. lucyjoyner@hillsbalfoursynergy.com tel. 0207 367 0928 / 0795 689 6561

Media proszone są o kontaktowanie się korzystając z poniższych danych kontaktowych (Wielka Brytania):
 1. jonathansloan@hillsbalfoursynergy.com tel. 0207 367 0903 / 0787 657 8083
 2. estherwilliamson@hillsbalfoursynergy.com tel. 0207 367 0910 / 0774 884 3634

Kenya Tourist Board, Wielka Brytania

« back