News About forum Projects Gallery About Poland Services Contact Polish version Strona g³ówna
 

 

 

FORUM KENIJSKO-POLSKIE W KSIĄŻCE!

Z przyjemnością pragnę poinformować, że Forum Kenijsko-Polskie zawitało na strony świeżo wydanej powieści Żabeł Trojański pióra Jana Siwmira!

To pierwsza w Polsce książka dotykająca nowego tematu społecznego - wyjazdów do pracy zagranicą, zwłaszcza na Wyspach. Główny bohater powieści, Żabeł – osobnik opatrzony tym pseudonimem przez swoją żonę – został poproszony o pomoc w śledztwie dotyczącym tajemniczych zaginięć Polaków pracujących w Wielkiej Brytanii. Dla niepoznaki wyjechał więc jako zwykły robotnik podejmujący pracę w Walii, aby przy okazji rozwikłać zagadkę…

Bohater ma okazję zapoznać się ze wszystkimi problemami, jakie dotykają naszych rodaków jadących za chlebem za Kanał La Manche – tęsknotą za domem, szukaniem pocieszenia w alkoholu, biurokracją w urzędach, nieuczciwą agencją zatrudnienia…

Żabeł Trojański jest obowiązkową lekturą dla wszystkich, którzy zamierzają podjąć wyzwanie pracy zagranicą. Lekki język i pogodny charakter książki pozwoli z przyjemnością zagłębić się w historię Żabła, a autor zaproponował nam również częste aluzje do różnic w obyczajach i upodobaniach Polaków oraz Brytyjczyków, co nieraz owocuje komicznymi efektami. Wiecie, że Anglicy jadąc wózkiem w supermarkecie i napotykając na zastawione przejście nie mówią przepraszam tylko szukają alternatywnej drogi inną alejką, chociażby zawiodło ich to na drugi koniec sklepu?

Na koniec warto wspomnieć, że w książce nieraz pojawiają się wyrazy niecenzuralne. Autorzy dołożyli bowiem starań, aby realia sytuacji były oddane bardzo wiernie, a z pewnością robotnik pracujący przy taśmie nie mówi… kurka wodna. Niemniej jednak warto na to zwrócić uwagę rodzicom ewentualnych młodych czytelników.

Książkę można zakupić w sklepach, bądź bezpośrednio u autorów- kontaktując się mailem (siwmirzaste@wp.pl) lub za pomocą ich makabrycznej strony… (www.jansiwmir.com/index.htm)

« back