Aktualności O forum Projekty Galeria O Kenii Usługi Kontakt Wersja angielska Strona g³ówna
 

 

 

DNI POLSKIE W KENII 2007

W maju odbyła się trzecia edycja Dni Polskich w Kenii, których współorganizatorem jest Forum Kenijsko-Polskie. Tegoroczna impreza rozpoczęła się dnia 4 maja od akcentu edukacyjnego - promocji polskiej szkoły.

W dniu 13 maja, zaproszony gość, polski minister Gospodarki Morskiej, Rafał Wiechecki, wziął udział w konferencji dotyczącej usuwania wraków morskich, która miała miejsce w Nairobi, a następnie odbył rozmowy ze swoim kenijskim odpowiednikiem, ministrem Chirau Ali Mwakwere. W kolejnych dniach miały miejsce wizyty w Mombasie i Nanyuki.

W dniach 23-25.05 uroczystości odbywały się w centrum Nakumatt w Nairobi. Pierwszego dnia zaprezentowały się m.in. Ambasada Polska w Nairobi, Komisja Europejska, polskie uczelnie i - oczywiście - Forum Kenijsko-Polskie. Wyświetlono też szereg filmów dla dzieci i młodzieży. Nazajutrz odbył się dzień edukacji, gdzie bardziej szczególowo zaprezentowano ofertę polskich uniwersytetów, zaś 25.05. miało miejsce forum ekonomiczne. Ostatniego dnia zaprezentowano zaś szereg polskich filmów.

Imprezę należy uznać za niezwykle udaną, a następna jej edycja już za rok!

« powrót