Aktualności O forum Projekty Galeria O Kenii Usługi Kontakt Wersja angielska Strona g³ówna
 

 

 

WYŚLIJMY KONTENER DARÓW DO KENII

Forum Kenijsko – Polskie i Fundacja Simba Friends organizują zbiórkę materiałów naukowych oraz rzeczy domowych dla dzieci z wioski Sega w Kenii. Planujemy przesłanie zebranych darów za pomocą linii lotniczych w kontenerze, co jest gwarancją dostarczenia paczki bezpiecznie do celu. Pracownicy Simba Friends rozpoczynają w wakacje kolejny projekt rozwojowy w Sega, będą też koordynować przydzielenie darów z Polski. Zachęcamy wszystkich do pomocy dzieciakom z Sega i wsparcie naszej inicjatywy!

Proponujemy również wzięcie udziału w akcji „Książka dla przyjaciela z Kenii”, polegającej autorskim wykonaniu pomocy naukowej. Jeśli uczniowie szkół nie mają możliwości oddać książek lub podręczników w języku angielskim, ale zechcą użyć swej wyobraźni i talentów, to zachęcamy do własnoręcznego przygotowania książki / albumu / planszy naukowej w tym języku dla uczniów ze szkoły w Kenii.

Materiały można przynosić i wysyłać do biura Forum, ul. Górczewska 124 / 305 Warszawa. W razie potrzeby konsultacji prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny.

KONTENER DO KENII – LISTA MATERIAŁÓW DO ZGROMADZENIA

 1. Książki, podręczniki szkolne w języku angielskim (kupione, lub wykonane przez polskich uczniów)
 2. Mapy, globusy, przyrządy do nauki matematyki, chemii, fizyki, biologii
 3. Przybory uczniowskie
 4. Przybory dla pedagogów
 5. Materiały dla przedszkola
 6. Przybory sportowe
 7. Narzędzia pomocnicze/praktyczne
 8. Zabawki
 9. Ubrania
 10. Materiały medyczne
 11. Instrumenty muzyczne
 12. Radia / magnetofony

  « powrót