Aktualności O forum Projekty Galeria O Kenii Usługi Kontakt Wersja angielska Strona g³ówna
 

 

 

TRAKTOR DLA KENII W NOWYM SACZU

Forum Kenijsko-Polskie oraz Fundacja Simba Friends inaugurują swoją kolejną akcję! 25-26. maja w Nowym Sączu rozpoczynamy publiczną zbiórkę pieniędzy na zakup ciągników rolniczych dla Kenii. Przy okazji organizujemy show w szkole i na rynku miejskim.

Rolnictwo w Kenii wciąż pozostaje niedowinwestowane. Brak wydajnych maszyn rolniczych wydatnie przyczynia się do drastycznego zaniżania plonów. Częstokroć jedek traktor służy bardzo wielu wioskom, gdzie rolnicy muszą się zapisywać na listy społeczne, celem wypożyczenia maszyny i skorzystania z niej przy obsłudze własnego pola. Braki w parku maszynowym są na tyle dokuczliwe, że Forum Kenijsko-Polskie wraz z fundacją Simba Friends postanowiło się przyczynić do zmiany tego stanu rzeczy.

Zbiórce pieniędzy będzie towarzyszyć szereg imprez towarzyszących. Wolontariusze zrealizują prezentacje dotyczące Kenii. Inicjatywy te odbędą się w Zespole Szkół Społecznych SPLOT zlokalizowanej przy ulicy Limanowskiego 7.

Następnego dnia kreujemy show na rynku miejskim, gdzie obecni będą afrykańscy artyści nam zaśpiewają i zatańczą, nadarzy się niepowtarzalna okazja do zakupienia afrykańskich pamiątek i gadżetów, obejrzenia kenijskich tradycjnych strojów, jak również osobistego przyczynienia się swoim datkiem do zakupu maszyn.

To dopiero początek, następne miasta mamy w swoich planach. Kolejna na naszej liście jest - dnia 28.05.2007 - Włoszczowa. Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w naszych imprezach!!!

PROGRAM IMPREZY

Nowy Sącz, 25 – 26 maja 2007

25 maja 2007 „Dzień Kenii”

9.00 – 11.30
Interaktywne warsztaty w Zespole Szkół Społecznych SPLOT: prezentacje multimedialne, edukacja globalna, rozmowy nt. problemów Afryki, Milenijnych Celów Rozwoju, działań Fundacji Simba Friends.

13.00 - 15.00
Debata otwarta: „Czy polska pomoc jest potrzeba Afryce?”. W debacie udział wezmą eksperci z Fundacji Simba Friends oraz Forum Kenijsko – polskiego, zaproszeni goście, szkoły nowosądeckie.

17.00 – 20.00
African Garden Party:

- w szkolnym ogrodzie odbędzie się piknik pozwalający na degustację potraw afrykańskich, posłuchanie muzyki, swobodne rozmowy;

- do udziału w pikniku zaproszeni są przedstawiciele życia publicznego Nowego Sącza, media, szkoły.

26 maja 2007 „Traktor dla Kenii”

12.00 – 14.30
- Prezentacja zdjęć z Afryki, wystawa w Ratuszy Miejskim.

- Otwarcie kramów afrykańskich, pokaz i promocja rękodzieła.

- Loteria fantowa, sprzedaż losów na poczet zakupu ciągnika.

15.00 – 20.00
- Przejazd promocyjnego traktora wokół rynku miasta, zaparkowanie maszyny na placu rynku.

- Koncerty charytatywne na płycie rynku miasta. (Drum Attack; Ricky Lion).

- Finał loterii fantowej.

- Uroczyste podziękowanie dla partnerów nowosądeckich.

17.00 – 21.00
- Projekcja filmów afrykańskich w ogródku Klubu Jazzgot przy rynku miasta.

Partnerzy:
- Małopolskie Towarzystwo Oświatowe (MTO);

- Zespołu Szkół Społecznych SPLOT, Nowy Sącz;

- Urząd Prezydenta Miasta Nowy Sącz;

- Klub Jazzgot.

« powrót